unikátní investiční strategie

Champions fund

Tradiční portfolia složená z akcií a dluhopisů v novém prostředí vysoké inflace a rostoucích úroků příliš nefungují. Investiční strategie Champions Fund je navržena i pro náročné podmínky na kapitálových trzích.

Champions Fund
Ikona procenta

Ochrana proti inflaci

Významnou část portfolia tvoří komodity jako jsou ropa, zlato, měď nebo pšenice. Při inflaci komodity obvykle silně rostou.

Ikona štít

Ochrana při krizích

Nedílnou součástí investiční strategie jsou obchody na pokles, které mají schopnost vydělávat, i když trhy padají.

Ikona graf

Top světoví manažeři

Část fondu je alokována do špičkových zahraničních hedge fondů s mnohaletou úspěšnou historií vysokých reálných výnosů.

Portfolio do
každého počasí

Již několikrát prokázala investiční strategie Champions Fund svoji schopnost fungovat i v náročných podmínkách na kapitálových trzích.

Když v prvních měsících roku 2022 kvůli vysoké inflaci, růstu úroků a válce na Ukrajině akcie i dluhopisy strmě padaly, Champions Fund připisoval svým klientům pozitivní výnosy v lednu, únoru, březnu i dubnu. Konkrétně díky aktivním obchodům na růst úrokových sazeb, pokles cen vybraných akcií a dluhopisů a investici do zlata, ropy a dalších komodit.

Když v březnu 2020 vypukla pandemie koronaviru, zaznamenala většina fondů největší poklesy za mnoho let. Champions Fund v březnu 2020 klesl pouhé jedno procento a překonal tak takřka všechny tradiční fondy. Tentokrát portfolio podržely zejména obchody na pokles ceny ropy a vzestup cen státních dluhopisů.

Cílem investiční strategie fondu je ochrana majetku a jeho zhodnocení v různých podmínkách v ekonomice a na kapitálových trzích. Prostředek k dosažení tohoto cíle je aktivní řízení portfolia a velmi vysoká diverzifikace.

Fotka k portfoliu pro každého
Fotka k aktivnímu řízení

Aktivní řízení

V posledních letech velmi vzrostla obliba pasivního investování. V náročných nových podmínkách na kapitálových trzích jsou možnosti pasivního přístupu k investování limitované. Investiční strategie Champions Fund je založena na aktivním přístupu podloženém mnohaletou praxí hlavního portfolio manažera i zahraničních portfolio manažerů.

Ikona graf

Strategická
alokace

Podle očekávaných podmínek na trzích portfolio manažer přizpůsobuje váhu akcií, dluhopisů, komodit a dalších aktiv v portfoliu.

Ikona graf 2

Aktivně řízené komodity

Nedílnou součástí investiční strategie jsou obchody na pokles, které mají schopnost vydělávat, i když trhy padají.

Ikona Eruro

Měnové zajištění do české koruny

Část fondu je alokována do špičkových zahraničních hedge fondů s mnohaletou úspěšnou historií vysokých reálných výnosů.

Diverzifikace

Diverzifikace Champions Fund jde daleko za možnosti většiny v tuzemsku nabízených fondů. Fond kvalifikovaných investorů může při investování využívat mnohem širší možnosti aktiv, nástrojů a strategií než běžný fond pro retailové investory, jehož činnost je výrazně svázána zákonnými limity.

Jako institucionální investor využívá fond možností, které jsou při investování na vlastní pěst pro většinu lidí nedostupné, například přístup k zahraničním hedge fondům, měnové zajištění, hedging akciového portfolia opcemi, úročení volných peněz blízko repo sazby ČNB nebo daňovou sazbu 5 procent.

Základem portfolia jsou akcie stabilních a ziskových „blue chip“ firem. Historicky akcie kvalitních firem poskytují dlouhodobý výnos zhruba 9 % ročně a je nejméně dvojnásobný oproti ostatním aktivům, jako jsou dluhopisy, nemovitosti, bankovní vklady nebo zlato. Vedle akcií jsou v portfoliu zastoupeny jak tradiční investiční nástroje jako jsou dluhopisy nebo fondy, tak alternativní aktiva jako jsou komodity, zlato nebo cizí měny.

Fotka k diverzifikaci

Aktuální informace o výkonnosti a další dokumenty o Champions Fund na webu Conseq

Přejít na web Conseq

Domluvte si setkání

Zkontaktujte nás a nezávazně Vám na osobní schůzce nebo přes video konferenci zodpovíme Vaše dotazy a sdělíme další podrobnosti o fondu, jeho investiční strategii a způsobu investování.
Konzultace zdarma
© Copyright Bohemian Empire, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. Všechna práva vyhrazena.